Zabieg ten jest delikatniejszą od dermabracji laserowej i chemicznych peelingów metodą regenerowania skóry za pomocą światła. 

Laser sPTF jest to opatentowana technologia, która łączy w sobie wiele funkcji dostosowanych indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Urządzenie zostało zaprojektowane na podstawie doświadczeń lekarzy i inżynierów, co pozwoliło na ustalenie terapii odpowiedniej dla każdego rodzaju skóry. Zabiegi są całkowicie bezbolesne i jak dowiodły badania dają skuteczność na poziomie 98%.  

Za pomocą medycznego  lasera  sPTF  wykonujemy następujące zabiegi:

Fotoodmładzanie

Zabieg ten jest delikatniejszą od dermabrazji laserowej i głębokich chemicznych peelingów, metodą regenerowania skóry za pomocą światła. Jest to kuracja uniwersalna, gdyż jednocześnie usuwa drobne zmarszczki, przebarwienia twarzy, rozszerzone pory oraz inne efekty fotouszkodzeń. Skóra staje się jędrna, pełna blasku i młodsza o kilka lat.

ZASADY DZIAŁANIA:
Aktywacja biologiczna: specjalne spectrum pobudza fibroblasty do wytwarzania nowych włókien kolagenu i elastyny, wygładzając skórę i przywracając jej elastyczność. W międzyczasie, działanie fototermiczne  światła  PTF, przyśpiesza mikrokrążenie w naczyniach krwionośnych , co powoduje redukcje zmarszczek i zmniejszenie porów.

PRZEBIEG TERAPII: Od 3 do 10 zabiegów powtarzanych co 7-14 dni , a następnie zabiegi  podtrzymujące efekt raz na 1-3 miesiące.

fotoodml 1

REZULTATY:
Po terapii pobudzające wytarzanie kolagenu, można zaobserwować efekt natychmiastowy przy bardzo rozszerzonych porach i głębokich zmarszczkach. Po zakończeniu terapii u ponad 90% klientów osiągane są spektakularne efekty.
Skóra staje się jędrna i elastyczna, zmarszczki zostają zmniejszone, a pory obkurczone.

 

Leczenie przebarwień

Zabieg wykonuje się w celu likwidacji przebarwień, które pojawiły się na skutek m.in. ciąży, zaburzeń hormonalnych, antykoncepcji hormonalnej, terapii lekami lub poddawania skóry na działanie promieniowania UV (słońce, solarium). Peeling laserowy wskazany jest również dla osób, które tymczasowo  poddawały skórę niekorzystnemu działaniu dymu papierosowego lub przewlekłemu stresowi.


ZASADY DZIALANIA:
Pigment występuje gęściej w skórze zmienionej, wiec energia cieplna skóry przy absorbowaniu energii świetlnej jest większa niż w przypadku zdrowej skóry. Specjalne spektrum działa selektywnie na miejsca problemowe, naświetlając i likwidując pigment tylko w tych miejscach, nie niszcząc przy tym zdrowej skóry.

fotoodml 2

PRZEBIEG TERAPII: Ustawienia terapii zależą od tego jak dotkliwe są zmiany przebarwieniowe. Seria zabiegów składa się z 1 do 10 zabiegów, wykonywanych w odstępach 1-3 tygodniowych.

ZALETY: Bez bólu, uszkodzeń i blizn.

REZULTATY: Po zabiegu przebarwienie stanie się mniej widoczne oraz występuje efekt tonizacji skóry.


Leczenie trądziku

Intensywne impulsy laserowe wnikają głęboko w skórę i precyzyjnie atakują bakterie wywołujące trądzik. Substancja zwana porfiryną (wydzielana przez bakterie) jest chromoforem pochłaniającym energię światła lasera – w rezultacie skóra jest oczyszczona już po kilku zabiegach.

PRZEBIEG TERAPII:
Zależy od tego jak dotkliwe są zmiany trądzikowe . Jedna seria zabiegów składa się zazwyczaj z 10 zabiegów w odstępach 3-5 dni przy fazie zaostrzenia trądziku, 7 – 10 w jego łagodnym przebiegu, a następnie stosuje się zabiegi utrzymujące efekty terapii.

ZALETY:
Bezpieczny i skuteczny, mało czasochłonny - zadowalające rezultaty: trwale likwiduje propionbacterium- brak skutków ubocznych powodowanych przez leki – znaczna część porfiryny endogenicznych wytwarzanych przez priopionbacterium w gruczołach łojowych jest niszczona wraz z gruczołem łojowym, co zmniejsza wytwarzanie łoju (sebum) przez skórę.

fotoodml 3

REZULTATY:
Efekt po pierwszym zabiegu : zaczerwienie znika, stan zapalny będzie po kontrolą i zniknie, a działanie gruczołów łojowych będzie zrównoważone.

 

Przeciwwskazania:

 - karmienie piersią

 - choroby (bielactwo, cukrzyca, epilepsja)

 - bardzo świeża opalenizna

 - krem z retinolem (przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem)

 - leki światłoczułe (retinoidy, zioła tj. dziurawiec, nagietek, przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)

 - peeling (nie wykonywać na tydzień przed zabiegiem)