Endocellulogia (inaczej: dermo/endo masaż) to niezwykle skuteczna metoda redukcji cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Zabieg wykonywany jest aparatem z głowicami różnej wielkości (w zależnosci od obszaru ciała)To zabieg, polegający na równoczesnym oddziaływaniu na skórną i podskórną tkankę łączną, za pomocą stymulacji mechanicznej i podciśnienia. Głowica zasysa fałd skóry, a następnie rozmasowuje, obracajacymi się wokół własnej osi, rolkami, powodując rozbicie miejscowych zmian w postaci złogow tłuszczowych.

Działanie urządzenia jest odczuwalne już po pierwszym zabiegu. Pacjentka ma uczucie lekkości w części ciała poddanej zabiegowi. Dodatkowo skóra uzyskuje ładny, napięty wygląd oraz jest przyjemna i gładka w dotyku.

W celu uzyskania najlepszych efektów zabieg wykonuje się w serii 8-10 zabiegów. Liczba zabiegów jest uwarunkowana fazą cellulitu, wiekiem i ogólną kondycją.

Po zlikwidowaniu cellulitu powinno się wykonywać 1 – 3 zabiegi miesięcznie w celu zapobiegania nawrotowi.

15 zabiegów endomasażu to efekt porównywalny do liposukcji chirurgicznej (odsysanie tkanki tłuszczowej). Dzięki endomasażowi możliwa jest redukcja cellulitu nawet o 87% (przy stosowaniu dodatkowo diety i ćwiczeń).

endo cell

 

Przeciwwskazania:

 - cąża

 - czynny nowotwór

 - choroby zakaźne

 - zapalenie żył

 - leczenie antykoagulantami

 - infekcje i uszkodzenia skóry

 - liposukcja ( do 6 m-cy po zabiegu)

 - miejscowe przeciwwskazania : przepuklina, naczyniak, bolesne żylaki, tłuszczak