ATELOKOLAGEN TYPU I DO ODMŁODZENIA, ODBUDOWY I REKONSTRUKCJI

SKÓRY MOCNO ZNISZCZONEJ

Intensywna kuracja odmładzająca oraz terapia blizn potrądzikowych i pooperacyjnych.

LINERASE to nowoczesny i bezpieczny preparat do podawania śródskórnego Heterologicznego Atelokolagenu typu I, który rekonstruuje i odbudowuję skórę. Preparat ten nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych, a jego stosowanie w połączeniu z lidokainą sprawia, że procedura zabiegu jest właściwie bezbolesna. Jest to jedyny dostępny na rynku kolagen typu I, przeznaczony do zabiegów medycyny estetycznej, a kuracja ta może stać się przełomem w walce z oznakami starzenia. W efekcie dochodzi do poprawy kondycji skóry poprzez zwiększenie jędrności, nawilżenia i kolorytu skóry.

Atelokolagen typu I zarejestrowany jako materiał medyczny tworzy w skórze wyjątkowe środowisko do odbudowy tkanki łącznej . Jest to materiał niezwykle silnie  stymulujący powstawanie kolagenu typu III (jedyny z 7 typów kolagenów odpowiedzialny za młodzieńczą sprężystość skóry).

 

linerase 3

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

wspomaganie biorewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i ciała;

- regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej (tworzy optymalne warunki fizjologiczne do wytwarzania nowego    kolagenu);

- zmniejszenie oznak starzenia się skóry;

- poprawa elastyczności skóry;

- odbudowa i wyrównanie ubytków skórnych zlokalizowanych na twarzy oraz całym ciele (blizny zanikowe, potrądzikowe, rozstępy);

- przyspiesza proces gojenia i regeneracji skóry.

 

Preparat podajemy śródskórnie za pomocą standardowych metod. Preparat Linerase charakteryzuje się łatwością iniekcji, gdyż jest to płyn, a nie żel. Po zabiegu, wykonywany jest masaż w miejscu podania preparatu. Po zabiegu może pojawić się w miejscu podania zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Reakcje te mogą utrzymać się do 2 dni.  W porównaniu do mezoterapii kwasem hialuronowym nakłucia skóry są jedynie co 2-3 cm.

 

linerase 2

 

 

Przeciwwskazania:

ciąża, okres karmienia piersią;

- choroby autoimmunologiczne;

- niewyrównana cukrzyca;

- tendencje do powstawania bliznowców;

- aktywne zakażenia okolicy zabiegu;

- choroba nowotworowa.

Terapia:

Całkowita kuracja składa się z 1 do 3 zabiegów, w zależności od zaleceń kosmetologa oraz stanu skóry pacjentki, a pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Po tym czasie widać różnicę w elastyczności i gęstości skóry, można cieszyć się efektami o wiele młodszego wyglądu.

Nie zaleca się łączyć zabiegu LINERASE w czasie tej samej sesji zabiegowej z zabiegami laserowymi, głębokimi chemicznymi peelingami oraz dermabrazją. Wymienione procedury można zastosować zachowując 14-dniowy odstęp.