Karboksyterapia oznacza kontrolowane zastosowanie medycznego dwutlenku węgla (CO2) w celu poprawy mikro i makro krążenia w tkankach, przyspieszenia metabolizmu, redukcji tkanki tłuszczowej, stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu, a także tworzenia nowych naczyć włosowatych.

Bezpieczeństwo i skuteczność

Terapia dwutlenkiem węgla jest metodą innowacyjną, mało inwazyjną, naturalną i w 100% bezpieczną. Dwutlenek węgla wstrzyknięty śródskórnie za pomocą cieniutkiej igły pozwala uzyskać bardzo dobre rezultaty w poprawie elastyczności skóry i redukcji jej wiotkości. Doskonale radzi sobie z cieniami, obrzękami i zmarszczkami wokół oczu, leczy rozstępy oraz blizny potrądzikowe. Ten sam CO2 zaaplikowany głębiej tj. do tkanki tłuszczowej będzie wysoce skutecznie leczył cellulit, redukował miejscowo zlokalizowane depozyty tłuszczu oraz modelował ciało po zabiegach liposukcji.

Mechanizm działania CO2

Podany w czasie zabiegu dwutlenek węgla wchodzi w reakcję z cząsteczkami wody inicjując kaskadę procesów chemicznych w wyniku których zwiększone zostają: uwalnianie tlenu z hemoglobiny oraz przepuszczalność ścian kapilarnych, wzrasta elastyczność włókien kolagenowych, a ich twardość ulega zmniejszeniu. Po zakończeniu procesu CO2 jest wydalany przez płuca.

Karboksyterapia C.D.T. gwarantuje:

 - redukcję cellulitu do 89%

 - redukcję blizn i rozstępów do 97%

 - redukcję tkanki tłuszczowej do 67%

karbo tłuszcz

Karboksyterapia C.D.T. klinicznym zabiegiem redukcji sińców i obrzęków pod oczami o 90%

karbo oczy

Karboksyterapia C.D.T. redukuje wypadanie włosów do 77%

karbo wlosy

Karboksyterapia C.D.T. gwarantuje likwidację zmarszczek o 56%

karbo zmarszczki

Karboksyterapia C.D.T. leczy: łuszczyca do 55%, teleangiektazje do 44%

karbo choroby

Ilość wymaganych zabiegów oraz ich częstotliwość

Terapia CO2 dobierana jest przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta i obejmuje zazwyczaj 4-8 zabiegów w przypadku leczenia problemów zlokalizowanych na twarzy, szyi i dekolcie oraz 10-15 zabiegów dotyczących ciała. Zabiegi wykonywane są co 7 do 14 dni. Nie wymagają znieczulenia i trwają stosunkowo krótko (20-45 min.)