Świecowanie (konchowanie) uszu stało się obecnie bardzo modnym zabiegiem, a wywodzi się przecież z medycyny ludowej, znanej już w starożytnym Wschodzie jak i u plemion indiańskich obu Ameryk.

Przeżywa na nowo odrodzenie dzięki swemu skutecznemu działaniu, prostocie stosowania i bezpieczeństwu ekologicznemu. Świeca czy koncha jest ręcznie wytwarzana tylko z najlepszego gatunkowo, naturalnego produktu, jakim jest wosk pszczeli, propolis i olejki eteryczne. Fitoświeca ma kształt rurki, której średnica odpowiada wielkości kanału słuchowego a długość przystosowana jest do zalecanego czasu spalania.

W czasie spalania świecy rozrzedzone zostaje powietrze w kanale słuchowym zewnętrznym na zasadzie tak zwanego komina, dzięki czemu następuje całkowite oczyszczenie ucha z woskowiny i produktów wydzielania gruczołów łojowych. Następuje wydatna regulacja ciśnienia w uchu środkowym z przeniesieniem efektu na zatoki, co powoduje ułatwienie oddychania przez nos i udrożnienie kanału słuchowego zewnętrznego, czego głównym skutkiem jest, natychmiastowa wyraźna poprawa słuchu. Cyrkulacja dymu nasyconego olejkami eterycznymi i fitoncydami (substancje bakteriobójcze i grzybobójcze) powoduje efektywne nagrzewanie tego obszaru, polepszenie mikrocyrkulacji i krążenie limfy, a także nasycenie krwi środkami uzdrawiającymi.

koncha 2


Wskazania:

 - schorzeniach uszu, gardła, nosa

 - przewlekłe stany zapalne nosa, gardła i migdałków

 - stany zapalne zatok przynosowych

 - przeziębienia

 - szumy w uszach różnego pochodzenia

 - niedosłuch

 - stany stresowe, nerwowość

 - nadpobudliwość, zaburzenia snu

 - bóle i zawroty głowy, migreny

 

Przeciwwskazania:

 - wyciek ropny z ucha

 - uszkodzenie błony bębenkowej i  przewodu słuchowego zewnętrznego

 - procesy nowotworowe w obrębie głowy

 - reakcje alergiczne na produkty pszczelarskie

koncha 2