Najlepszym sposobem na usuwanie zmarszczek jest zastosowanie iniekcji preparatami bezpiecznie je wypełniającymi czyli usieciowanym kwasem hialuronowym.

igły 222

 

Kwas hialuronowy jest polisacharydem należącym do bardzo nielicznych substancji, które w naturalny sposób i w takiej samej postaci spotkać można nie tylko we wszystkich rodzajach tkanek, ale także u wszystkich gatunków. Główną jego funkcją jest związywanie i magazynowanie wody. W praktyce oznacza to nawilżanie skóry. Z wiekiem organizmu, jego ilość ulega zmniejszeniu – jednym z rezultatów takiego stanu rzeczy jest powstawanie zmarszczek. Podany kwas hialuronowy w pełni integruje się ze skórą pacjenta i w żadnej mierze nie zakłóca jej naturalnych funkcji, umożliwiając naturalny i swobodny przepływ substancji odżywczych. Z czasem kwas ulega powolnej degradacji, zapewniając tym samym skórze nawilżenie i dostarczając jej substancji odżywczych.

igły obszary

Wypełnienia z preparatów zawierających kwas hialuronowy stosuje się najczęściej w celu:

- modelowania owalu twarzy;

- usuwania zmarszczek okolic oczu (tzw. kurze łapki);

- modelowania opadniętych kącików ust;

- wypełnianie zmarszczek pomiędzy brwiami (tzw. lwia zmarszczka);

- usuwania bruzd nosowo-wargowych.

igły 111

 

Ze względu na to, że kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka, wykonywane przez medycynę estetyczną zabiegi z jego wykorzystaniem są bardzo bezpieczne dla pacjentów. Przeprowadza się je w znieczuleniu miejscowym.

 

Przeciwwskazania:

Zastosowanie kwasu hialuronowego jest w pełni bezpieczne i prawie nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu z jego zastosowaniem. Nie zaleca się jednakża zabiegów wypełniania:

- kobietom w ciąży, bądź w okresie laktacji;

- pacjentom ze skłonnością do powstawania blizn przerostowych;

- pacjentom cierpiącym na choroby posiadające podłoże autoimmunologiczne;

- pacjentom z nadwrażliwością na kwas hialuronowy;

- pacjentom ze stanami zapalnymi skóry (trądzik, opryszczka, etc.).

 

Przebieg zabiegu:

Przygotowanie do zabiegu rozpoczyna się dokładnym wywiadem oraz konsultacją. W tym czasie podawane jest znieczulenie miejscowe. Następnie następuje podanie podskórne preparatu wypełniającego za pomocą bardzo cienkich igieł, co dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego jest bezbolesne. Gdy preparat zostaje wstrzyknięty w linie zmarszczki, objętość danego miejsca zostaje nieznacznie zwiększona, zaś zmarszczka wygładzona. Właściwy zabieg zazwyczaj nie zabiera więcej, niż pół godziny, zaś rezultaty oglądać można natychmiast po jego zakończeniu.

 igły efekt 2

Efekt zabiegu utrzymuje się 9-12 miesięcy. Po tym czasie rozpoczyna się stopniowa degradacja kwasu hialuronowego. Przemienia się on w wodę oraz dwutlenek węgla i jest w całości wchłaniany przez tkankę. Jeśli zależy nam na zachowaniu efektu, powinniśmy powtórzyć zabieg. Stuprocentowa odwracalność w czasie jest gwarancją niepowstawania w wyglądzie twarzy trwałych zmian. Kwas hialuronowy ulegając degradacji stymuluje w skórze procesy syntezy kolagenu. Sprawia to, że nawet po jego całkowitym rozpuszczeniu, dzięki zwiększeniu ilości tkanki budulcowej skóry efekt wypełnienia będzie zachowany jeszcze przez jakiś czas.

igły efekt 1