Biorewitalizacja skóry czyli mezoterapia igłowa to, wykorzystywana od lat w medycynie estetycznej, doskonała metoda profilaktyki starzenia się skóry, oddalająca moment pojawienia się zmarszczek.

mezo ig

 

Jest również niezbędnym zabiegiem będącym uzupełnieniem przy stosowaniu wypełniaczy, botoksu i laserów lub pierwszym krokiem w poprawianiu kondycji i wyglądu skóry, jej odmłodzenia oraz rewitalizacji.
Mezoterapia igłowa polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu substancji leczniczych lub preparatów mających opóźnić proces starzenia się skóry. Wykorzystuje roztwory zwane koktajlami, które stanowią mieszaninę substancji rewitalizujących i regenerujących dobieranych w zależności od potrzeb pacjenta. Mogą mieć formę gotowych leków produkowanych pod kątem likwidacji konkretnego problemu lub zostać sporządzone przez kosmetyczkę na miejscu z indywidualnie dobranych związków leczniczych, regenerujących i odżywczych.

mez 1

 Wskazania do zabiegu:
   - siateczka zmarszczek na skórze
   - zmarszczki wokół oczu, ust, na szyi i dekolcie
   - skóra wiotka, tracąca sprężystość i elastyczność
   - skóra odwodniona, przesuszona
   - skóra pozbawiona blasku, szara, wyglądająca na zmęczoną
   - przygotowanie skóry do opalania lub poprawa jej wyglądu po kąpielach słonecznych
   - podtrzymywanie efektów zabiegów medycyny estetycznej – np. po podaniu wypełniaczy 
   - profilaktycznie – aby spowolnić procesy starzenia skóry i nadać jej ładniejszy wygląd.     

Zabiegi dobierane są w zależności od indywidualnych potrzeb uwzględniających: obszar twarzy, rodzaj cery oraz oczekiwania pacjenta. Można zastosować kuracje ogólnie poprawiające kondycję i wygląd skóry lub działające precyzyjnie na wybrany problem. Praktycznie każda okolica skóry może być poddana zabiegowi mezoterapii igłowej. Zabieg ten działa lepiej od najdroższego i najbardziej zaawansowanego technologicznie kremu, bo dostarcza substancje aktywne bezpośrednio na pożądaną głębokość (nawet 4-6 mm) do skóry właściwej. Składniki te pobudzają syntezę kolagenu i elastyny, powodują wyraźny wzrost nawilżenia skóry oraz poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej. Można powiedzieć, że dostarczenie skórze koktajlu zawierającego substancje aktywne sprawia, że zaczyna ona na nowo żyć i prawidłowo funkcjonować, co poprawia jej wygląd. Dzięki mezoterapii jesteśmy w stanie skorygować zmarszczki, poprawić kondycję, przywrócić gładkość oraz koloryt skórze.

Mezoterapia igłowa przynosi spektakularne efekty, gdy wykonywana jest w serii 2-5 zabiegów, choć pojedyńczy już zabieg bardzo zmienia wygląd skóry. Zabiegi powtarza się zwykle raz na rok, do trzech  lat.

Ukłucia podczas ostrzykiwania nie są bolesne, ale u osób wrażliwych znieczulamy skórę przed zabiegiem.

Bezpośrednio po zabiegu na skórze widoczne są ślady ukłuć przez kilka godzin. Możemy nałożyć makijaż, który je zakryje. Czasami na skórze mogą pojawić się siniaczki, które przykryjemy pudrem lub korektorem. Po zastosowaniu niektórych gęstych preparatów mogą do kilku dni po zabiegu utrzymywać się drobne grudki, które ulegają całkowitemu wchłonięciu. Tak więc bezpośrednio po zabiegu mezoterapii igłowej zróbmy sobie wolny wieczór i nie planujmy ważnych spotkań w tym dniu.

 

Przeciwwskazania:

 - choroby autoimmunologiczne

 - ciąża

 - karmienie piersią

 - egzema, łuszczyca

 - aktywna opryszczka w obszarach poddawanych zabiegowi

 - niestabilna cukrzyca

 - choroby tarczycy

 - stosowanie antykoagulantów

 - stosowanie kortykosteroidów