Laser frakcyjny CO2 jest rewolucyjnym urządzeniem umożliwiającym odmłodzenie kondycji skóry i przywrócenie jej bardziej młodzieńczego wyglądu. Zastosowanie zabiegów frakcyjnych umożliwia skuteczne usunięcie uszkodzeń słonecznych skóry, zmarszczek, wiotkości i innych oznak starzenia się skóry. Efekty w redukcji blizn potrądzikowych są wręcz spektakularne i żadna inna metoda nie gwarantuje choć w minimalnym stopniu efektów jakie daje zastosowanie lasera frakcyjnego.

Dzialanie lasera polega na wykorzystaniu zjawiska frakcjonowanej fototermolizy, które polega na wytworzeniu siatki nakłuć w skórze. Laser powoduje częściowe uszkodzenie skóry, inicjując proces zapalny. Dzięki temu skóra pobudzona jest do przebudowy. Po zabiegu produkcja kolagenu znacznie wzrasta co zapewnia skórze młodszy wygląd.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. zaczerwienienie skóry po zabiegu utrzymuje się zwykle około 2-3 tygodni, a niekiedy dłużej. Należy wystrzegać się opalania przez przynajmniej trzy miesiące.

Najważniejszą cechą wykonywanych zabiegów jest TRWAŁOŚĆ efektów. Skóra nabiera elastyczności, zmarszczki stają się o wiele płytsze, a blizny i rozstępy nie wrócą do stanu przed zabiegiem.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 - ciąża i karmienie piersią

 - terapia doustna retinoidami

 - przyjmowanie ziół tj: dziurawiec, nagietek, skrzyp

 - leki światłouczulające: antybiotyki, leki antydepresyjne

 - aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze

 - nowotwory skóry

 - fotodermatozy

 - przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, liszaj płaski) 

 - okres do 4 tygodni od wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym lub hydroksyapatytem wapnia

 - okres do 12 tygodni od wypełnienia skóry kwasem polimlekowym (Sculptra)

 - skóra opalona lub przyciemniona samoopalaczem

 - niedawne pilingi chemiczne

 - cukrzyca

 - obniżenie odporności organizmu

 - tendencja do tworzenia się bliznowców

Zabieg rozpoczynamy kosultacja medyczną, która obejmuje dokładny wywiad medyczny. Po okresie rekonwalescencji, zapraszamy na bezpłatną wizytę kontrolną.