Rytuał masażu twarzy ma działanie wybitnie upiększające i relaksujące. Wykonywany odpowiednio i regularnie podnosi poziom elastyczności skóry, zapobiega powstawianiu zmarszczek, ujędrnia, wygładza i poprawia krążenie.

Masaż twarzy to zabieg polegający na wykonaniu odpowiednich ruchów na twarzy, szyi i dekolcie, zgodnie z przebiegiem mięśni, naczyń limfatycznych i krwionośnych. Masaż wykonywany jest przy użyciu odpowiedniego do rodzaju skóry preparatu np. olejku, kremu, żelu.

Podczas masażu twarzy, szyi i dekoltu zawsze stosuję odpowiednio dobrane preparaty (w zależności od stanu cery). Przede wszystkim wykorzystuję kremy do masażu bogate w witaminy, białka, minerały. Można też wzbogacić ten zabieg - w zależności od potrzeb skóry - innymi preparatami: ampułkami, koncentratami odżywczo-regenerującymi ze specjalnie dobranymi substancjami aktywnymi. Te wszystkie preparaty stosuję dodatkowo pod krem do masażu.

masaż twarzy 2

Przed wykonaniem masażu zawsze oceniam stan skóry, by wykonać właściwy masaż. I tak na przykład dla młodszej skóry proponuję działać silniej, natomiast jeśli skóra jest zwiotczała, nie wykonuję zbyt silnego rozcierania, tylko głaskanie, oklepywanie oraz elementy akupresury. W przypadku skóry z rozszerzonymi naczynkami pod krem do masażu dodaję ampułkę wzmacniającą, a sam masaż jest delikatniejszy. Aby intensywniej nawilżyć skórę zazwyczaj wykonuję hydromasaż pod wapozonem (pod parą) - większość preparatów lepiej się wchłania w środowisku wilgotnym.

Podczas zabiegów odżywczych stosuję także elementy drenażu limfatycznego, pobudzające przemianę materii i ułatwiające wydalenie toksyn z organizmu.

 

Oferujemy również oryginalny masaż pędzelkowy twarzy "Jedwabny dotyk":

Masaż pędzelkowy to oryginalna forma masażu wywodząca sie z krajów azjatyckich, stanowi ciekawe urozmaicenie zabiegów pielęgnacyjnych. Wpływa na poprawę ukrwienia skóry, pozwala na szybsze usunięcie toksyn, zapobiega powstawaniu zmarszczek i linii. To także znakomita forma relaksu i odprężenia.

masaz pedzelkowy

Podczas terapii używane są wyłącznie pędzelki z naturalnego włosia.


Ta stosunkowo prosta procedura przynosi efekty w postaci:
-    przywrócenia naturalnej równowagi skórze,
-    nawilżenia skóry,
-    uelastycznienia skóry,
-    łagodzenia podrażnień skóry


Dodatkowymi atutami masażu jest jego wpływ na wyciszenie całego organizmu oraz wprowadzenie osoby poddawanej zabiegowi w stan głębokiego odprężenia. Podczas zabiegu stosowane są ampułki oraz naturalne olejki, które dodatkowo odżywiają skórę. Po procedurze staje się ona wyraźnie gładsza oraz rozjaśniona. Jest ona aksamitna w dotyku i przez jakiś czas pięknie pachnie.

masaz pedzelkowy 2

Masaż twarzy pędzelkami spełnia również funkcje refleksologii, gdyż pobudza na twarzy istotne punkty. Intensywny a zarazem bardzo delikatny dotyk włosków sprawia, że mięśnie rozluźniają się. Rytuał masażu pędzelkami można wykonywać na twarzy, szyi i dekolcie. Jest on najczęściej wykonywany w połączeniu z innymi zabiegami np. z mikrodermabrazją, peelingami chemicznymi, czy też namulanym oczyszczaniem porów skóry.

Czas trwania: 20 minut