MAKIJAŻ PERMANENTNY

...czyli jak być piękną o każdej porze dnia.

Makijaż permanentny jest bez­pieczny, trwały i zado­woli nawet naj­bar­dziej wyma­ga­jące osoby. Pozwala pod­kre­ślić natu­ralne piękno każ­dej z nas w spo­sób natu­ralny i subtelny. Makijaż trwały to obec­nie coraz bar­dziej popu­larny i coraz czę­ściej doce­niany przez kobiety zabieg. Tuszuje nie­do­sko­na­ło­ści oraz uwy­dat­nia piękno. Makijażem permanentnym brwi kory­go­wać można linię łuków brwio­wych. Zdarza sie czę­sto, że brwi są nie­sy­me­tryczne, opa­da­jące, prze­rze­dzone, zbyt wąskie lub zbyt sze­ro­kie. Uzupełnienie pig­men­tem i odpo­wied­nia depi­la­cja, w widoczny spo­sób popra­wiają ich linię. 


MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI:

MAKIJAZ BRWI

 

Kształt brwi defi­niuje cechy cha­rak­te­ry­styczne i rów­no­waży wygląd całej twa­rzy. Łuk brwi wyraża Twój nastrój i może nawet spra­wić, że będziesz wyglą­dać mło­dziej. Jednak brwi mogą być nie­równe lub prze­rze­dzone w wyniku nad­mier­nego wysku­by­wa­nia. Na począ­tek konieczne jest dobra­nie odpo­wied­niego koloru, który zosta­nie użyty do zary­so­wa­nia brwi. Po zaak­cep­to­wa­niu kształtu łuku i zary­sów deli­kat­nie odtwarzamy piękny wygląd wło­sków metodą piórkową / włoskową. Dzięki temu każ­dego dnia będziesz się budzić z per­fek­cyj­nymi brwiami.

 
PRZYGOTOWANIA PRZED ZABIEGIEM:

Kilka dni przed zabiegiem należy używać łagodnych żeli do mycia twarzy. Nie używać tłustych kremów, tylko nawilżające. Na tydzień przed zabiegiem nie korzystać z woskowania, epilacji, depilacji, lasera. W przypadku osób posiadających wirusa opryszczki należy stosować lek na receptę (np.heviran) na 3 dni przed i 3 dni po zabiegu. Nie należy zażywać leków i substancji rozrzedzających krew w dniu zabiegu (aspiryna, ibuprofen, benadryl, alkohol, kofeina). ADVIL minimum 2 tyg przed. Można przyjmować calcium i Wit. C, ale nie Wit. E! Wskazane herbatki ziołowe z melisą.

WSKAZANIA POZABIEGOWE:

Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, opuchnięta – można wówczas zastosować chłodne okłady ze świetlika i rumianku. Może wystąpić uczucie ściągania, pieczenia i nadmiernej suchości oraz swędzenia. Miejsce pigmentowane należy smarować preparatami o działaniu kojącym, oraz przemywać twarz specjalnymi tonikami lub ziołami o właściwościach odkażających (nie alkoholowe). Około 2 dni po zabiegu pojawi się „strupek” (mieszanina pigmentu i płynu surowiczego). Po około 4 do 7 dniach „strupek” zacznie się złuszczać. Początkowo kolor jest bardzo blady, a następnie powraca po około 1-2 dniach. Utrata części koloru jest normalna (brwi około 30%, a usta nawet do 50%). Całkowity proces gojenia zakończony jest po około 3-6 tygodniach. Skóry po zabiegu nie wolno drapać czy skubać. Przemywamy czystą wodą z odrobiną mydła lub łagodnym żelem. Miejsca pigmentowane należy chronić przed słońcem. Nie wolno korzystać z sauny oraz basenu. Bezpośrednio po zabiegu nie są wskazane wzmożone ćwiczenia wysiłkowe. Skóra potrzebuje dostępu powietrza dla prawidłowego procesu gojenia, dlatego unikamy kremów tłustych lub na bazie wazeliny.
Najlepsze są kremy z filtrami naturalnymi, silnie nawilżające. Skórę należy smarować dość często w celu utrzymania poczucia komfortu i nawilżenia. Po zabiegu powiek konieczna jest nowa maskara! (czysta od drobnoustrojów).Nie należy również po pigmentacji stosować kremów z RETINOLEM, ponieważ mogą wywabić pigment. Do momentu kompletnego zagojenia nie stosować zabiegów i kremów przeciwzmarszczkowych .