Depilacja woskiem, w porównaniu do tradycyjnego golenia, pozwala na usuwanie owłosienia na dłuższy czas. Może być stosowana na wszystkich częściach ciała i daje znakomite efekty.

Podczas zabiegu depilacji, włoski usuwane są wraz z cebulkami, co powoduje, iż odrastają bardzo powoli i są zdecydowanie słabsze. Konieczność wykonania kolejnego zabiegu pojawia się dopiero po ok. 4 tygodniach. U osób o słabym i jasnym owłosieniu efekt utrzymuje się dłużej.

 

 

wosk 3

 

Przygotowanie do zabiegu:
Włosy, które chcemy poddać zabiegowi nie powinny być krótsze niż 6 mm, na twarzy 2 - 4mm, a w okolicach bikini i pach powinny mieć długość nawet ok. 8 - 10 mm.

 

wosk 2

 

Pielęgnacja skóry po zabiegu:
Aby prawidłowo pielęgnować skórę należy wykonywać peeling pomiędzy depilacjami. Dotyczy to w szczególności osób mających problemy z wrastaniem włosów - włos wrasta w naskórek, co może wywołać stan zapalny. Aby temu zapobiec należy regularnie złuszczać naskórek - wykonywać peeling, przeprowadzać masaż szorstką myjką, stosować balsamy zmiękczające i nawilżające skórę. Nie należy jednak stosować peelingu w dniu depilacji, a w przypadku skóry wrażliwej nawet 3 dni przed depilacją. Po zabiegu nie powinno się eksponować skóry na promienie słoneczne przez dwa dni oraz nie należy brać ciepłych kąpieli w dzień depilacji.